Mistroství České republiky V terénní lukostřelbě žactva Chrást u Plzně

Publikováno: 9. Října 2013
Autor: Petr Kronus

Vážení sportovní přátelé votické lukostřelby,

V sobotu 28. 9. 2013 proběhlo v Chrástu u Plzně 14. Mistrovství České republiky žáků v terénní lukostřelbě. Předem můžeme říci, že votičtí žáci opět potvrdili svojí kvalitu a stali se jednoznačně nejúspěšnější výpravou celého šampionátu.
Do Chrástu jsme vypravili družstva mladších i starších žáků. Mladší jeli ve složení Radek Trojášek, Adam Homola, Natálka Kronusová a Jakub Jelínek. Starší odjeli ve složení: Filip a David Štamfrovi, Tadeáš Kříž a Barbora Kramperová. Už kvalifikační kola naznačila dobrou kvalitu většiny účastníků, ve které se naši žáci neztratili. Na konci kvalifikace se všichni umístili do prvních deseti míst, což znamenalo v konečném účtování, že se obě družstva jak starších tak i mladších žáků umístili na prvních místech a stali se tak Mistry ČR pro rok 2013 v terénní lukostřelbě v kategorii družstev.
V soutěži jednotlivců postoupili do finálových soubojů za starší žáky Filip
Štamfr a Bára Kramperová. V mladších žácích nás reprezentovali Radek Trojášek a Natálka Kronusová. Nejvíce se dařilo Radkovi Trojáškovi, který ve finále porazil Patrika Dimova z Plzně a stal se po zásluze Mistrem ČR. Natálka Kronusová nastoupila ve finále proti Johance Horáčkové z Plzně. Finále to bylo napínavé až do posledních výstřelů. Konečný výsledek byl bohužel o jeden bod v prospěch Johanky Horáčkové. Natálka Kronusová si tedy veze z tohoto závodu stříbro za druhé místo. Bára Kramperová svedla již tradiční souboj s Kristýnou Kališovou z Plzně. Bára střílela opět výborně, ale na Kristýnu to tentokráte nestačilo. Ale 2. Místo je i tak výborným výsledkem. Filip Štamfr narazil ve finále na Vojtu Chocholu ze Startu Praha. Filip v tomto souboji také neuspěl a veze si z Chrástu stříbrnou medaili za druhé místo.
V konečném účtování to znamená, že jsme z Chrástu přivezli celkem 3 zlaté a 3 stříbrné medaile, což nás pasovalo do pozice nejúspěšnějšího oddílu letošního Mistrovství. Všem střelcům patří velký dík za předvedený výkon a vzornou reprezentaci.

Děkuji Vám za pozornost a držte nám palce!